Nejlevnější plyn

Budoucnost plynu si představujeme jednoduše. Chtěli jsme vytvořit produkt, který si můžete sami přizpůsobit podle vašich představ. Ve formuláři níže jednoduše nastavte cenu, podle vás, zbytek dopočítáme za vás.

Co se stane, pokud formulář odešlu?

Na zadaný email vás zašleme návrh smlouvy, který si můžete prostudovat. Zároveň s ním, vyšleme našeho kurýra, který vám originál smlouvy přiveze k podpisu do 2 dní. Po podpisu smlouvy už je všechno na nás. Dodávky zahájíme přesně podle vašeho pokynu nebo podle podkladů, které můžete předat i kurýrovi při podpisu smlouvy. Po celou dobu s vámi budeme komunikovat telefonicky nebo emailem, nemusíte se tak bát, že se stane něco nečekaného. Minimálně 2x se určitě uslyšíme telefonicky.

Jaké jsou podmínky ?

Detaily nabídky přesně určuje kalkulátor výše. Závazek, datum zahájení i zda je komodita zahájí odběr již v letošním roce má přím vliv na cenu. Chcete-li detail nabídky více prozkoumat, zobrazte si rozšířené možnosti.

ČASTO SE NÁS PTÁTE

Důležité

Je cena plynu v kalkulátoru konečná?


Ano jedná se o konečnou cenu za dodávku plynu. K ceně je však nutné připočítat i regulované platby a daně, které nemůžeme ovlivnit. Cenu plynu uvádíme na webu standardně, stejně jako ostatní dodavatelé.
Jak garantujete nejlevnější plyn?


Při bližším prostudování kalkulátoru, zjistíte, že i naše nabídka má více variant. Po podpisu smlouvy však již na smluvené období zůstává cena stejná. Vyjímkou může být domluvené prodloužení nebo změna ceny, např. za doporučení. Taková změna ceny by však byla oboustranně domluveným aktem.
Co se stane, když se cena plynu na burze změní?


Cenu plynu vám garantujeme na sjednané období. Pokud bychom ji nemohli udržet, informujeme Vás o tom dopisem. Změna ceny je důvodem k ukončení smlouvy bez sankce, pokud by nastala a vy jste si přáli odejít.
Můžete mi změnit cenu plynu i během smlouvy?


Ne, cena je ganatovaná smlouvou na dobu, kterou si stanovíme. Pokud bychom ji i tak museli změnit, informujeme vás dopisem a dáme vám možnost od smlouvy odstoupit.
Jaká je aktuální cena plynu?


Aktuální cenu plynu na pražské burze můžete sledovat na webu PXE. Aktuální indikativní cenu plynu nalznete přímo na stránkách ERÚ. Indikatiní cena 2Q 2019 je 811,- Kč/Mwh. Naši aktuální cenu naleznete v kalkulátoru.

Smlouva a závazek

Kdy se řeší přepis odběrného místa?


Tato situace nastane při změně majitele - při prodeji domu, změně bydliště či úmrtí majitele apod.
Co je to smlouva o sdružených dodávkách plynu?


Uzavírá se s dodavatelem plynu. Ten má na základě smlouvy povinnost zajistit přenos, distribuci plynu a systémové služby s tím, že zákazník mu za to zaplatí dohodnutou cenu. Tento typ smlouvy lze ukončit a uzavřít ji s jiným dodavatelem, který může nabízet lepší ceny nebo výhodnější podmínky.
Kdy můžu odstoupit od smlouvy?


Odstoupit od smlouvy vám umožníme ze standardních zákonných důvodů nebo po vypršení závazku.
Kdo zajistí převod odběrného místa? Kdo pošle výpověď?


Všechno zařídíme za Vás. Na všem se dohodneme po telefonu ještě před podpisem smlouvy, pokud však kurýrovi předáte podklady potřebné ke správné výpovědi, budeme jen rádi.
Jaká je smluvní pokuta za nedodržení závazku?


V případě domácnosti se jedná o 6 000,- Kč za každé odběrné místo zákaznníka. Firmám účtujeme sankci ve výši 20 000,- Kč.
Co se stane, až smlouva vyprší?


Pokud bude cena atraktivní pro obě strany i dále, nestane se nic a smlouva se prodlouží automaticky o stejné období za původních podmínek. Pokud by mělo dojít ke změně ceny, budeme vás kontaktovat a dohodneme si cenu novou.

O dodavateli

Je změnit dodavatele plynu náročné?


Změnit dodavatele je snadné. Samozřejmě vám s ní rádi pomůžeme. Prakticky se pak jedná o výpověď současnému dodavateli, kteoru za vás můžeme poslat i my. K přihlášení se k novému dodavateli plynu pak stačí jen podepsat s ním Smlouvu o sdružených službách dodávky.
Kdo je to dodavatel plynu? Kdo je to distributor plynu?


Distributor zajišťuje transport plynu k vám a stará se o údržbu fyzického potrubí. Distributora změnit nemůžete, leda by k vašemu domu někdo postavil novou distribuční síť.

Dodavatel je společnost, od níž kupujete samotný plyn coby komoditu. Proto si můžete mezi dodavateli vybrat. Smlouvu můžete uzavřít s jakýmkoli dodavatelem a distributor má povinnost plyn přes svou distribuční síť propustit.
Mezi největší distributory patří GasNet, s.r.o., E.ON Distribuce, a.s. nebo Pražská plynárenská distribuce, a.s.
Co jsou to služby distributora? Kolik stojí?


Služby distributora jsou součástí regulované složky ceny za elektřinu. Zahrnuje například náklady na údržbu, obnovu a rozvoj elektrizační soustavy nebo provádění odečtů.
Co když nový dodavatel plynu zkrachuje? Nezůstanu bez dodávek plynu?


Bez plynu určitě nezůstanete. V případě krachu vašeho dodavatele si vás do doby, než si vyřídíte přechod k jinému dodavateli, převezme tzv. dodavatel poslední instance, který vám bude dodávat zemní plyn za ceny určené Energetickým regulačním úřadem.
Kdo je dodavatel poslední instance? DPI


Dodavatel poslední instance vám musí ze zákona dodat elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem v případě, že váš dodavatel elektřiny vám není schopen nadále dodávat elektrickou energii. Dodavatel poslední instance také dodává elektřinu domácnostem, které si zatím svého dodavatele elektřiny nevybraly.
Kdo je alternativní dodavatel?


Dodavatelé, kteří konkurují zavedeným energetickým gigantům. Na trhu pracují operativněji, a proto mohou mnohdy nabídnout nižší ceny elektřiny. I my jsme alternativní dodavatel.

Ostatní

Proč je dominantní dodavatel plynu na daném území nejdražší?


Dominantní dodavatel plynu má v dané distribuční oblasti nejvíce zákazníků, kterým většinou nabízí několik různých produktů. Základní nabídkou je tzv. standardní produkt, který si sjednalo nejvíce odběratelů plynu. Často u standardního produktu zůstávají konzervativní zákazníci, jež mají obavu ze změny dodavatele plynu. To umožňuje dodavatelům plynu držet ceny standardního produktu relativně vysoko, protože tuší, že jim klienti jen tak neutečou navzdory tomu, že na trhu lze snadno najít mnohem výhodnější nabídky.
Jaká bude úspora plynu v mé domácnosti?


Průměrná úspora v domácnostech se pohybuje průměrně kolem 16 400 Kč za 3 roky. V případě, že nyní odebíráte plyn od velmi drahého dominantního dodavatele a ještě k tomu máte nadprůměrnou spotřebu, může se úspora vyšplhat i výše.
Jak se projeví změna dodavatele plynu na odečtech?


Změna dodavatele plynu je spojena i s výpovědí současnému dodavateli, tu zařídíme za Vás. Výpovědní lhůta je obvykle 3 měsíce a začíná nabíhat od prvního dne následujícího měsíce. Těsně před jejím ukončením je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru, připomeneme se vám. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je totiž pouze administrativní.
Hrozí mi neoprávněný odběr plynu?


Jedná se například o situaci, kdy zákazník odebírá plyn bez uzavřené smlouvy, bez plynoměru nebo při opakovaném neplacení účtů za plyn. Do neoprávněného odběru se může spotřebitel dostat také pokud jeho plynoměr špatně nebo vůbec nezaznamenává, případně jestliže nebyl vůbec připojen nebo opakovaně odmítl poskytnout přístup k zařízení. Tyto situace by neměly nastat a zákon je zakazuje.

Logo-CEBUD-08.jpg

e-mail: obchod@cebud.cz

info linka: +420 212 246 997

O dodavateli

Změna dodavatele plynu

  • Kariéra u nás
  • Facebook
official-cashback-logo-web.png

© 2018 Česká energetická budoucnost s.r.o.