top of page

EAN kód

EAN kód je označení sloužící k jednoznačné identifikaci odběrného místa. EAN kód je 18-ti ciferné číslo a naleznete na faktuře od svého dodavatele elektřiny. EAN je pevně svázaný s odběrným místem a objektem ve kterém je realizována dodávka elektřiny. Samotná nemovitost však může mít více odběrných míst elektřiny, tedy i více EAN kódů. V některých případech také můžete mít více odběrných míst elektřiny díky vašemu charakteru spotřeby. (Např. dobíjení elektromobilu)Systém EAN kódu je ve skutečnosti vetším systémem mezinárodního číslování obchodních položek. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci, zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek. Na většině produktů je najdete ve formě čárového kódu. Díky tomuto systému začínají ty naše číslem 859 ty slovenské pak 858. (Další označení zemí původů naleznete třeba na wikipedii, vyzkoušet si pak najít nějaké zboží můžete třeba i v centrální databázi EAN)

EAN kód využívaný v energetice, je trochu složitější formou kódu, než najdete na výrobcích z obchodu. To díky počtu číslic, kterých je 18. V kódu pak můžete najít systém, podle kterého poznáte distributora nebo oblast ve které se odběrné místo nachází.

EAN kód můžete zjistit například u svého dodavatele elektřiny nebo distributora. Je pravděpodobné, že se budete muset identifikovat a prokázat svůj vztah k odběrnému místu.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page